Hakkımızda

Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe lokomotif şirketlerinden olan Çalık Gayrimenkul, toplam 800 milyon dolarlık aktif büyüklüğü ve 1.75 milyar dolarlık gayrimenkul portföy değerine sahiptir. İstanbul’un merkezinde en gözde lokasyonlarda proje geliştiren Çalık Gayrimenkul, özellikle üstlendiği kentsel yenileme projeleri ve alternatif gayrimenkul yatırım alanları üzerinde çalışmaktadır.

Çalık Holding'in büyüyen gayrimenkul portföyü ve buna paralel inşaat sektöründe üstlendiği projelerle birlikte 2007 yılında “Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına” dönüşmek üzere Çalık Holding bünyesinde kurulan Çalık Gayrimenkul ve Tic. A.Ş., faaliyetlerine aktif olarak 2010 yılında başlamıştır. Çalık Gayrimenkul arazi geliştirme, yatırım ve pazarlama şirketi olarak; kentsel yenileme, ofis, konut ve ticaret alanında projeler geliştirmektedir. İnovatif bir yaklaşımla proje geliştiren Çalık Gayrimenkul sektöründe ezber bozan çözümleriyle ayrışmaktadır. İstanbul’un merkezinde en gözde lokasyonlarda proje geliştiren Çalık Gayrimenkul, özellikle tarihi bölgelerde üstlendiği kentsel yenileme projeleri ile sektörde farklılaşmaktadır.

Şirket, yurt içi gayrimenkul projelerinin gelişim, yatırım ve pazarlama süreçlerini, çevre dostu, doğaya saygılı, kent dokusuyla uyumlu ve sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda yönetmektedir.