Metropol Istanbul

Uluslararası İstanbul Finans Merkezi'nde yer alan Metropol İstanbul, özgün ve iddialı kentsel tasarımı, mimari-teknik özellikleri ve konumu ile dünya standartlarında bir proje olma niteliği taşıyor. Proje; rezidans kuleleri, alışveriş merkezi ve rekreasyon alanlarıyla kendi sınıfında dünyanın en büyük karma projelerinden biri olacak. Yaklaşık 750 bin metrekare yekpare inşaat alanı üzerinde yükselecek olan Metropol İstanbul, üç yüksek bina ve yaklaşık 2.000 bağımsız üniteden oluşuyor.

Metropol İstanbul, Finans Merkezi'ndeki konumu ve nitelikleriyle yatırımcıların büyük ilgisini çekiyor. Şirketlerin Finans Merkezi'nde yer alarak kazanacağı farklı vergi avantajları ve istisnalar, Finans Merkezi'nin ilk ve en büyük projesi olan Metropol İstanbul'da ofis sahibi olma cazibesini arttırıyor.

Finans Merkezi'nin içinde 7/24 yaşanan bir hayat vaat eden Metropol İstanbul, alışveriş sokağı Metropol Catwalk ile yılda 22 milyon ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor. Dünyaca ünlü uluslararası mimarlık şirketi RMJM mimarları tarafından hazırlanan projenin mühendislik danışmanlığı, 150 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Avustralya merkezli Hyder Danışmanlık firması tarafından yapılıyor. www.metropolistanbul.com